O NAS

Akwawit S.A. to jeden z liderów polskiego i europejskiego rynku spirytusowego. Firma powstała z połączenia Kompanii Spirytusowej „Wratislavia” Polmos Wrocław S.A. oraz Przedsiębiorstwa Przemysłu Fermentacyjnego „Akwawit" S.A. w Lesznie. Akwawit S.A. jest wiodącym producentem znanych na całym świecie wódek zbożowych i ziemniaczanych. Produkuje zarówno wódki czyste, jak i niezwykłe, doceniane przez prawdziwych smakoszy, wódki smakowe.

Wyjątkowa jakość produktów wynika między innymi z umiejętnego połączenia nowoczesności i tradycji. Alkohole są oparte na tradycyjnych, sprawdzonych recepturach, a ich wytwarzanie odbywa się na najbardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. W drodze ciągłego rozwoju firma w 2016 roku uruchomiła nowo wybudowaną rozlewnie wódek, wyposażoną w automatyczną linie rozlewniczą, obecnie o najwyższej wydajności w kraju. W trosce o najwyższy standard produktów zostało uruchomione specjalistyczne laboratorium kontroli jakości, które jest również stale unowocześniane.

Dzięki procesowi rektyfikacji oraz dzięki zachowaniu rygorystycznych norm kontroli na wszystkich etapach produkcji wyroby mają zawsze tę samą, najwyższą jakość. Jej potwierdzeniem są liczne nagrody i certyfikaty. Przykład nagród mogą stanowić medale i wyróżnienia przyznawane na targach spożywczych, a także takie wyrazy uznania jak nadanie wyrobom godła „Dobre, bo Polskie”.

Doświadczenie, tradycja, wspierane każdego dnia nowoczesnymi technologiami, a także znakomitą, wykwalifikowaną kadrą sprawiają, że Akwawit S.A. dynamicznie rozwija się umacnia swoją pozycję. Ciągle zdobywa także nowe rynki, opierając swoją ekspansję na najwyższej jakości oferowanych produktów oraz maksymalnym zaangażowaniu w obsługę Klientów.  Stały rozwój, nowi Klienci, rosnące portfolio produktów to przyszłość Akwawit S. A.